Acefast C6-03-100W USB-C to USB-C (Black)
- Supports up to 100W fast charge.
- LED digital display.
- Built-in E-marker chip.
- USB-C to USB-C.
- CE, RoHS, FCC, EAC certification.
- Current up to 5A.
- 2m length.
SKU:
C6-03- Black
18 Months Official Warranty
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_15
Price
1,150.00৳
37 in stock
37 in stock
Full Cash On Delivery option Available Now. Happy Shopping
People watching this product now!
Payment Methods:
DISCOUNT OFFER
ACEFAST A51 PD 35W GAN + PD(USB-C+USB-C) Dual Port Charger
ACEFAST C3-03 USB-C to USB-C
Acefast iPhone PD Combo 20watt (A3)+ MFI Certified Lightning Cable (C3-01)
Anker 20W USB C Fast Wall Charger Block for iPhone All Series
Anker 310 USB-C to USB-C Cable – (3ft) Black
- Pick up from the Deximpo Office Eastern Plaza
Saturday to Thursday, 10AM to 7PM
Free
Home delivery
Our courier will deliver to your home address
2-3 Days
Charge Applicable
| Product name: | Acefast C6-03-100W USB-C to USB-C charging data cable. |
| Function: | Charging and data transfer. |
| Current: | 5A max. |
| Length: | 2.0m. |
| Weight: | 64g. |
| Material: | Zinc alloy + TPE + woven braid. |
| Certification: | CE, RoHS, FCC, EAC. |
| Feature 1: | With a 100W charger, the output can reach 100W. |
| Feature 2: | LED digital display – real-time charging power. |
| Feature 4: | 30 000 bending tests, durable. |
Tag: Acefast C6-03-100W
| Color | Black |
|---|---|
| Brand | Acefast |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Current: | 5A max. |
| Length: | 2.0m. |
| Weight: | 64g. |
Tag: Acefast C6-03-100W
Description
| Current: | 5A max. |
Tag: Acefast C6-03-100W
Specification
Overview
| Color | Black |
|---|---|
| Brand | Acefast |
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.
OFFER PRODUCTS
Anker 312 20W PD – For iPhone & Android
Anker 312 20W PD – For iPhone & Android Black
Anker 312 20W PD – For iPhone & Android Green
Anker 312 20W PD – For iPhone & Android Purple
Anker 312 Charger 20W
990.00৳ – 1,590.00৳
Black
White
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Anker 313 GaN 30W PIQ 3.0 – Foldable Fast Charger
Anker 334 Magnetic Battery (PowerCore 10K)
Black
White
Select options
Anker 511 – Nano Pro (20 watt)
Aero Blue
Anker 511 Charger (Nano 3, 30W) Series 5
Anker 555 USB-C Hub (8-in-1)
Anker 633 Magnetic Battery (MagGo)-Black
Anker Apple Combo – 2
Anker Mega COMBO (Anker PowerPort III 20W Cube PD + Anker 310 USB-C to USB-C )
Anker Powerconf H500- Black
Related Products
Acefast A3 PD3.0 20W (1xUSB-C) US