Acefast C6-03-100W USB-C to USB-C (Black)
- Supports up to 100W fast charge.
- LED digital display.
- Built-in E-marker chip.
- USB-C to USB-C.
- CE, RoHS, FCC, EAC certification.
- Current up to 5A.
- 2m length.
SKU:
C6-03- Black
18 Months Official Warranty
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_15
Price
1,150.00৳
37 in stock
37 in stock
Full Cash On Delivery option Available Now. Happy Shopping
People watching this product now!
Payment Methods:
DISCOUNT OFFER
Anker PowerLine III Flow USB-C To Lightning – Purple MFI Certified
Anker PowerLine III Flow USB-C to USB-C Cable
Anker PowerLine III USB-C to USB-C 100W
Anker PowerPort Atom III Duo 60W- White
Anker USB C Hub 5-in-1 USB C Adapter, SD and microSD Card Reader, 2 USB 3.0 Ports
- Pick up from the Deximpo Office Eastern Plaza
Saturday to Thursday, 10AM to 7PM
Free
Home delivery
Our courier will deliver to your home address
2-3 Days
Charge Applicable
| Product name: | Acefast C6-03-100W USB-C to USB-C charging data cable. |
| Function: | Charging and data transfer. |
| Current: | 5A max. |
| Length: | 2.0m. |
| Weight: | 64g. |
| Material: | Zinc alloy + TPE + woven braid. |
| Certification: | CE, RoHS, FCC, EAC. |
| Feature 1: | With a 100W charger, the output can reach 100W. |
| Feature 2: | LED digital display – real-time charging power. |
| Feature 4: | 30 000 bending tests, durable. |
Tag: Acefast C6-03-100W
| Color | Black |
|---|---|
| Brand | Acefast |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Current: | 5A max. |
| Length: | 2.0m. |
| Weight: | 64g. |
Tag: Acefast C6-03-100W
Description
| Current: | 5A max. |