Acefast C6-03-100W USB-C to USB-C (Black)
- Supports up to 100W fast charge.
- LED digital display.
- Built-in E-marker chip.
- USB-C to USB-C.
- CE, RoHS, FCC, EAC certification.
- Current up to 5A.
- 2m length.
SKU:
C6-03- Black
18 Months Official Warranty
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_15
Price
1,150.00৳
37 in stock
37 in stock
Full Cash On Delivery option Available Now. Happy Shopping
People watching this product now!
Payment Methods:
DISCOUNT OFFER
Anker 312 20W PD – For iPhone & Android
Anker 312 20W PD – For iPhone & Android Green
Anker 312 Charger 20W
990.00৳ – 1,590.00৳Anker 313 GaN 30W PIQ 3.0 – Foldable Fast Charger
Anker 334 Magnetic Battery (PowerCore 10K)
- Pick up from the Deximpo Office Eastern Plaza
Saturday to Thursday, 10AM to 7PM
Free
Home delivery
Our courier will deliver to your home address
2-3 Days
Charge Applicable
| Product name: | Acefast C6-03-100W USB-C to USB-C charging data cable. |
| Function: | Charging and data transfer. |
| Current: | 5A max. |
| Length: | 2.0m. |
| Weight: | 64g. |
| Material: | Zinc alloy + TPE + woven braid. |
| Certification: | CE, RoHS, FCC, EAC. |
| Feature 1: | With a 100W charger, the output can reach 100W. |
| Feature 2: | LED digital display – real-time charging power. |
| Feature 4: | 30 000 bending tests, durable. |
Tag: Acefast C6-03-100W
| Color | Black |
|---|---|
| Brand | Acefast |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Current: | 5A max. |
| Length: | 2.0m. |
| Weight: | 64g. |
Tag: Acefast C6-03-100W
Description
| Current: | 5A max. |
Tag: Acefast C6-03-100W
Specification
Overview
| Color | Black |
|---|---|
| Brand | Acefast |
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.
OFFER PRODUCTS
Anker PowerConf H700 with Charging Stand
Anker PowerCore III Sense 10K
Anker PowerExpand 3-in-1 USB-C PD Hub
Anker PowerExpand Direct 7-Port USB 3.0 Type-C Hub for MacBook
Anker PowerLine III Flow USB-C To Lightning – Purple MFI Certified
Anker PowerLine III Flow USB-C to USB-C Cable
Anker PowerLine III USB-C to USB-C 100W
Anker PowerLine Select+ USB-C to USB 2.0 Cable
Anker PowerPort Atom III Duo 60W- White
Anker PowerPort III 20W Cube PD- White US Plug
Anker PowerWave 3-in-1
Anker PowerWave 3-in-1 Station with Watch Charging Cable Holder – White
Anker Samsung 25W Foldable Fast Charger Ace Series